///Zarządzanie ryzykiem w strefach zagrożenia – nowość!
Zarządzanie ryzykiem w strefach zagrożenia – nowość! 2017-07-25T11:06:52+00:00

Zarządzanie ryzykiem w strefach zagrożenia

Studia skierowane są dla wszystkich osób, które zawodowo udają się do miejsc objętych zagrożeniami takimi, jak: konflikt zbrojny, terroryzm, katastrofy naturalne, czy ekstremalne warunki klimatyczne.

Studia nastawione są na teoretyczne i praktyczne przygotowanie – pracowników mediów (dziennikarzy, fotoreporterów, realizatorów TV, operatorów kamer), pracowników branży turystycznej i lotniczej, służb ratowniczych, służb pomocy humanitarnej,  misjonarzy, sportowców i podróżników – do przetrwania oraz wykonywania swoich zadań służbowych w obliczu bezpośredniego zagrożenia atakiem, katastrofą oraz w warunkach utrudnionej komunikacji międzykulturowej.

Nasza kadra to przede wszystkim praktycy, którzy przez wiele lat pracowali w najbardziej niebezpiecznych rejonach Świata dla wojska oraz  polskich i europejskich organizacji rządowych i pozarządowych. Nasi wykładowcy to reporterzy wojenni, byli komandosi, znani podróżnicy, prawnicy, lekarze pola walki oraz pracownicy instytucji Unii Europejskiej.

W programie studiów znajdują się m.in. moduły: komunikacja międzykulturowa, autopomoc medyczna, współpraca z instytucjami oraz lokalnymi tłumaczami, profilaktyka i zabezpieczenie medyczne, zachowanie i ewakuacja podczas ataku terrorystycznego, przetrwanie w ekstremalnych warunkach środowiska naturalnego, porady i doradztwo prawne.

Liczba semestrów: 2