Terra Sancta w Kamieniu

PROREKTOR SZKOŁY WYŻSZEJ IM.BOGDANA JAŃSKIEGO MA ZASZCZYT ZAPROSIĆ NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ
M I R O S Ł A W Y J A R M O Ł O W I C Z - TERRA SANCTA W KAMIENIU

27 MAJA (ŚRODA) 2015 ROKU O GODZ. 19.00

SZKOŁA WYŻSZA IM.BOGDANA JAŃSKIEGO W WARSZAWIE

„Ziemia Święta – wyjątkowe miejsce wielu kultur. Dowód na świętość i podłość człowieka. Miejsce nieustannych walk o wpływy, ale także miejsce wiary i modlitwy. Dla wielu filar i opoka, dla innych miejsce pielgrzymek.

Kamień ma tam szczególne znaczenie – jest historią, dowodem, świadkiem. Wytarte progi świątyń, drogi i mury… Kamienne okopcone ściany, czasem ze śladami starych napisów, wyrytych znaków wiary, religijnego grafik sprzed wielu wieków, a nawet krwi… Kamienne progi wytarte śladami stóp tysięcy pielgrzymów, świętych i złoczyńców, najeźdźców i szlachetnych obrońców. Kamienie śliskie, wyjątkowe, wgłębione w historię, sławę i dramat tego miejsca.

Tematem wystawy jest kamień, a także nawarstwianie i przenikanie obrazu historii i współczesności, kultur i religii, a przede wszystkim ludzi w tym kotle ludzkiego raju i piekła zarazem.”
Mira Jarmołowicz

Więcej informacji.